حضور ویولت فردو در نمایشگاه ایران کازمتیکا

حضور ویولت فردو در نمایشگاه ایران کازمتیکا

اولین نمایشگاه بین المللی آرایشی، بهداشتی شوینده، سلولزی و صنایع وابسته (ایران کازمتیکا) اولین نمایشگاه بین المللی آرایشی، بهداشتی شوینده، سلولزی و صنایع وابسته (ایران کازمتیکا)  از تاریخ 24 تا 28 اسفند 1397 در منطقه آزاد اروند با حضور مسئولان مربوطه و جمعی از فعالان حوزه کازمتیک برگذار شد.


این نمایشگاه با شعار "اصل بر اصالت است" و با اتکا به دو هدف زیر آغاز به کار کرد:


1. با توجه سهم صنایع آرایشی و بهداشتی در اقتصاد کشور، رتبه جهانی ایران به عنوان دومین مصرف‌کننده محصولات این صنعت پتانسیل‌های علمی و توانمندی تولیدی موجود در کشور در این حوزه، خلأ برگزاری یک نمایشگاه یکپارچه و منسجم در صنایع آرایشی و بهداشتی با تمرکز بر صنعت و با محور آموزش و ترویج فرهنگ مصرف احساس می‌شود.


2. از طرفی کارشناسان معتقدند سونامی قاچاق و تقلب، آثار مخربی بر محصولات آرایشی، بهداشتی داشته است که این امر منجر به کاهش سهم تولیدکنندگان ایرانی از بازار داخلی، ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر به واردکنندگان و عرضه محصولات ناسالم و بی‌کیفیت به مصرف کنندگان شده است. از این رو برگزاری نمایشگاه و رویدادی تخصصی در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته به عنوان رسانه‌ای فرهنگی ضرورت می‌یابد.


دکتر کیانوش جهانپور سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه احساس نیاز جدی در حوزه فرآورده های غذا و دارو و خصوصا فرآورده های بهداشتی و آرایشی برای برگزاری نمایشگاه داشتیم، عنوان داشت: بیش از ۴۰ درصد از کالاهای آرایشی و بهداشتی به صورت قاچاق در بازار موجود است و این موضوع متاسفانه در برخی از موارد به ۶۰ درصد هم می رسد و وضعیت مطلوبی از نظر سلامت جامعه نیست.


دکتر کیانوش جهانپور گفت: بازار قاچاق فرآورده های بهداشتی و آرایشی بیش از ۵ میلیارد دلار گردش مالی دارد که از مارکتینگ دارو و حتی غذا بزرگ تر است.


وی علت این موضوع را نه تنها وامدار نگاه اشتباه فرهنگی که حتی نگاه سیاسی موجود در این زمینه دانست و اظهار داشت: حوزه فرآورده های آرایشی و بهداشتی مورد غفلت بسیاری قرار گرفته است چراکه تصویر منفی از این حوزه در اذهان بسیاری از مسئولان وجود دارد و هر زمان که صحبت که این حیطه می شود، چنین تصوری بوجود می آید که قرار است، الزامات قانونی و قیود شرعی زیر پا گذاشته شود و اگر امروز شاهد این حجم بزرگ از قاچاق محصولات غیر رسمی و قاچاق هستیم ناشی از همین نگاه نادرست است.


سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سازمان غذا و دارو به دنبال مقصر نیست و حتی خودش را در این زمینه سهم دار اشتباهات می داند و یکی از دلایل حمایت از نمایشگاه بین المللی ایران کازماتیکا همین موضوع است.


وی ضمن تاکید بر ایجاد یک برندینگ در حوزه فرآورده های آرایشی و بهداشتی گفت: نمایشگاه بین المللی ایران کازماتیکا نه تنها در راستای اسناد بالادستی و شعارهای محوری است که هم هدف با گفته های مقام رهبری در زمینه حمایت از تولید داخلی است. نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا در حوزه ارتقا برندینگ و مارکتینگ می تواند فعالیت بسیار خوبی داشته باشد و با نگاه اقتصاد مقاومتی چه در حوزه ملی و چه توسعه کالای ملی هم راستا است، همچنین از زاویه ارتقا سلامت در سطح سلامت جامعه هم می تواند تاثیرگذاری بسیار زیادی داشته باشد.


دکتر کیانوش جهانپور اظهار داشت: در برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران کازمتیکا می توانیم ابعاد گسترده ای از سلامت روانی جامعه را ببینم و همچنین در آینده نزدیک آن را به محور و ستون اصلی بازار آرایشی و بهداشتی کشور تبدیل کنیم.

 "ویولت فردو" این افتخار دارد تا به عنوان یکی از فعالان برتر حوزه کازمتیک در اولین دوره ایران کازمتیکا حضور داشته باشد.


در ادامه بخشی از تصاویر حضور ویولت فردو را مشاهده می کنید: