با دنبال کردن این پنج نکته به طور حرفه ایی ماسکارا بزنید!

با دنبال کردن این پنج نکته به طور حرفه ایی ماسکارا بزنید!

به جرات می­توان گفت که ماسکارا جز مهم ترین ابزار میکاپ هست؛ چون باعث می­شود که چشم های شما بزرگتر به نظر برسند.پس نحوه صحیح استفاده از آن بسیار مهم است. تنها با رعایت این پنج نکته ساده به طور حرفه ایی ماسکارا بزنید.


قدم اول: انتخاب ماسکارا

مهم ترین قدم، انتخاب ماسکارا است. برای این موضوع شما انتخاب های زیادی پیش رو دارید، پس برای اینکار تحقیق کنید تا متوجه بشید که از ماسکارا خود چه انتظاری دارید. به فاکتورهای زیر توجه کنید.


رنگ: حتی ماسکارا هم تنوع رنگی دارد. معمولا محبوب ترین رنگ سیاه است. اما سیاه هم طیف رنگی خود را دارد. پس اگر به دنبال ماسکارایی هستید که مژه های شما را کاملا سیاه کند، توجه کنید که حتما ماسکارایی را انتخاب کنید که سیاه مونوکروم (سیاه خالص) باشد. البته اگر بور هستید، رنگ قهوه ایی هم  گزینه مناسبی برای شماست.


انواع: شما دقیقا چه انتظاری از ماسکارا خود دارید؟ حجم دهنده باشد؟ حالت دهنده باشد؟ یا بلندکننده ؟ ماسکارا های حجم دهنده برای مژه های نازک و ضعیف، ماسکارا های بلند کننده برای مژه های کوتاه و ماسکاراهایی که خورده مژه دارند برای مژه های کم پشت استفاده می شوند. اگر هم مژه های خوش حالتی دارید یا دوست دارید که مژه های تان فرم طبیعی داشته باشند، از ماسکارا های حالت دهنده استفاده کنید.قطعا انتخاب بین این گزینه ها می­تواند سخت و حتی گیج کننده باشد. پس با دقت انتخاب کنید و بر اساس نیاز خود خرید کنید.


دوام: مهم ترین فاکتور یک ماسکارا خوب ماندگاری و دوام آن هست. ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشه وقتی که دست تان به چشمتان خورده یا هنگام بارش باران، ماسکارایی که استفاده کردید زیر چشم های شما پخش شده باشد. یا نه بعد از چند ساعت به دلیل شرایط مختلف خرده های ماسکارا زیر چشم تان باشد.پس هنگام خرید حتما به این مشخصه ماسکارا باید دقت کنید. البته انواع ضد آب ماسکارا هم وجود داردند که البته به نظر می­رسد مشکلات قبلی را حل کرده اما برای پاک کردن آن باید وقت بیشتری بزارید و سخت تر از نمونه غیر ضدآب پاک می­شود.


قدم دوم: مژه های خود را فر کنید

از فرمژه برای فر کردن مژه های خود استفاده کنید. به این صورت که فرمژه را روی بن مژه پلک بالایی خود قرار بدید، فرمژه را ببندید و چند ثانیه صبر کنید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه این عمل را چندین بار تکرار کنید. البته ماسکاراهایی هم هستند که به علت مدل اپلیکاتور آن، شما را ازاستفاده فرمژه بی نیاز می­کند. چون استفاده از فرمژه در دراز مدت باعث شکستن و ضعیف شدن ریشه مژه ها خواهد شد.


قدم سوم: استفاده از ماسکارا

 ابتدا مواد اضافی باقی مانده روی اپلیکاتور ماسکارا را بگیرید. بعد به سمت پایین نگاه کنید، در همین حال مژه های تان را از ریشه تا انتها با ماسکارا برس بکشید تا طول آن ها زیاد شود. اگر می خواهید مژه هایی پرتر داشته باشید این کار را دو یا سه بار انجام دهید، فقط به این نکته توجه کنید که زیاده روی نکنید؛ چون مژه ها به یکدیگر می­چسبند و جلوه زیبایی به چشم های شما نمی­دهد. به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه ها باید به سمت بالا و خارج باشد. اجازه دهید تا ماسکارا روی مژه ها از حالت خیسی خارج شده و خشک شود. بعد از آن مراحل بعدی را دنبال کنید.


قدم چهارم: همین کار را برای پلک پایین انجام دهید

با توجه به اینکه مژه های پلک پایین کوچک تر و پراکنده تر هستند، ماسکارا زدن آن ها کمی سخت تر است. پس از ماسکارایی استفاده کنید که اپلیکاتور آن کوچک باشد تا زیر چشم را سیاه نکند.


قدم پنجم: مژه های خود را اگر لازم است دوباره فر کنید

این مرحله کاملا اختیاری هست. بعد از چند دقیقه که ماسکارا خشک شد، برای اینکه بخواهید مژه های فرتری داشته باشید، از فرمژه استفاده کنید.


***نکات مهم استفاده از ماسکارا:


1. از اینکه برس ماسکارا را چند بار پشت سر هم وارد مخزن آن کنید، خودداری کنید؛ زیرا این کار باعث می­شود که ماسکارا شما زودتر از موعد خشک شود و حالت چسبناک به خود بگیرد.


2. معمولا مدت زمانی که می توان از یک ماسکارا استفاده کرد، شش الی نه ماه بعد از باز کردن درب آن است. برای مطمئن شدن از این موضوع اطلاعات درج شده روی ماسکارا خود را با دقت بررسی کنید . حتما قبل از خرید به تاریخ انقضایی که می­توان ماسکارا پلمپ باشد، توجه کنید. حتما بعد از گذشت مدت زمان استفاده از آن، باید آن را دور انداخت . چون مهم ترین اصل، سلامتی شماست.


3. اجازه ندهید که دیگران از ماسکارا شما استفاده کنند. زیرا ممکن است باعث انتقال میکروب به ماسکارا شما شود. و اثرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که هنگام میکاپ حتما نکات بهداشتی را رعایت فرمایید.